Label C vanaf 1 januari 2023
Geplaatst op: 19-04-2022Bent u eigenaar of gebruiker van een kantoorgebouw, dan is 1 januari 2023 een belangrijke datum. Met ingang van het nieuwe jaar moeten kantoorgebouwen een energielabel C hebben, of beter. Anders vervalt de gebruiksvergunning. Twee vragen om te weten of dit voor u van toepassing is:
- Heeft het gebouw een kantoorfunctie voor meer dan de helft van het vloeroppervlak?
- Is de vloeroppervlakte meer dan 100 m2?
Als u beide vragen met 'ja' beantwoordt, dan volgen nog twee vragen:
- Weet u welk energielabel uw pand heeft?
- Is dit label C of beter?
Als u een van deze laatste vragen met 'nee' beantwoordt, dan is er werk aan de winkel. Om te voorkomen dat u uw kantoorpand niet meer mag gebruiken, moet u het energielabel laten bepalen en maatregelen treffen om dit op tenminste niveau C te brengen. Achterhoek Onderneemt Duurzaam kan u daarbij helpen. Tot eind juni kunt u zich aanmelden voor een energiescan die geheel of grotendeels gratis is. Daarna moet u het zelf regelen.
Wilt u weten hoe Achterhoek Onderneemt Duurzaam u kan helpen, neem dan contact op via www.achterhoekonderneemtduurzaam.nl/aanmelden.
